PEETRIKE LAANETAGUSEL (tööpealkirjaga „Elukosmos), 53 minUUS FILM - "HIITE LUMMUSES"ÜHEKSAVÄGISED (2010)PÕDRA KUNINGRIIK (2007)EESTI KOTKA-AABITS (2005)SUNDASUNIK (2004)PESUPÄEV ehk VÄIKE LINNUAABITS (2002)TERRA SILVESTRIS (2002)ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Üheksavägised (2010)

PÕDRA KUNINGRIIK (2007)

EESTI KOTKA-AABITS (2005)

SUNDASUNIK (2004)

Pesupäev ehk väike linnuaabits (2002)

TERRA SILVESTRIS (2002)

ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Hiite lummuses, (2013)

HIITE LUMMUS
TUNNE EESIMAA LOODUST
Filmi näidatakse kinos Artis 21. - 27. märts 2013 kord päevas.

HIITE LUMMUS, 60 min

Filmirännak viib vaataja eestlaste loodus- ja pärimuskultuuri pühadesse paikadesse -- hiitesse. Hiit kaitses maarahva usundikombestik ning sealne loodus sai puutumatuna areneda. Seetõttu on kujunenud igast hiiest kohaliku kliima-, mullastiku- ja veeolude mõjul omanäoline ökosüsteem. Paljud hiied on hästi säilinud tänaseni, ent mõnest on alles vaid üksikud märgid maastikus. Filmis avaneb samm-sammult meie peamine rikkus -- meid ümbritseva loodusliku elu mitmekesisus. See on rikkus, mille väärtust me tasakaalukuse ja sisemise väe allikana kaugeltki alati ei mõista. Selle rikkuse tajumise ning soomeugrilaste boreaalse elutunnetuse omapära on midagi niisugust, mida tasub enesele teadvustada ka tänapäeva tormakas elurütmis.

LOODUSLIKUD PÜHAPAIGAD EESTIS, 45 min

Eestis on teada üle 800 hiiepaiga -- muistse loodusliku pühamu, üle tuhande pühapuu, ohvrikivi, raviallika ja muu loodusliku kultusobjekti. Kuidas on jõudnud nende tundmine tänapäevani? Kui palju  neist teatakse?  Kuidas neisse suhtutakse? Mil viisil mõtestatakse?  Omavad nad nüüdisaegse inimese jaoks mingit tähtsust ja kui, siis missugust? Selle üle mõtisklevad looduslike pühapaikadega tegelevad uurijad ning teadlased. Filmis esinevad Rein Einasto, Mall Hiiemäe, Ahto Kaasik, Tõnis Lukas, Jüri Metssalu, Jaanus Paal, Mari-Liis Remmel, Uudo Timm, Kadri Tüür, Heiki Valk.

„Hiite lummuse" tegid

Stsenarist ja režissöör   Rein Maran
Operaatorid    Rein Maran, Tõnu Talpsep, Ants Tammik
Konsultandid    Ahto Kaasik, Heiki Valk, PhD
Helilooja   Pärt Uusberg
Heli järeltöötlus   Tiina Andreas (Film Audio)
Montaaži järeltöötlus   Avo Kokmann (Datavision)
Toimetaja ja monteerija  Margit Maran
Produtsent    Rein Maran
Tootja     GAVIAFILM 2013