PEETRIKE LAANETAGUSEL (tööpealkirjaga „Elukosmos), 53 minUUS FILM - "HIITE LUMMUSES"ÜHEKSAVÄGISED (2010)PÕDRA KUNINGRIIK (2007)EESTI KOTKA-AABITS (2005)SUNDASUNIK (2004)PESUPÄEV ehk VÄIKE LINNUAABITS (2002)TERRA SILVESTRIS (2002)ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Üheksavägised (2010)

PÕDRA KUNINGRIIK (2007)

EESTI KOTKA-AABITS (2005)

SUNDASUNIK (2004)

Pesupäev ehk väike linnuaabits (2002)

TERRA SILVESTRIS (2002)

ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Üheksavägised; (2010)

ÜHEKSAVÄGISED

Sarjast TUNNE EESTIMAA LOODUST

Stsenarist ja režissöör Rein Maran

Vanarahva uskumustes teati, et vägisest taimest saab abi paljude haiguste vastu. Film ”Üheksavägised” keskendub taimedele, mida inimesed on iidsetest aegadest oma ihu- ja hingehädade ravis kasutanud. Nende hulgas on nii kõrgusesse pürgivaid puudehiiglasi kui tibatillukesi taimeraasukesi. Otsime neid kõikjalt: päikeseliselt niidult, rannalagedalt, koduaiast, soo ja raba avarustelt, ürgmetsa hämarusest. Teejuhiks on Tartu Ülikooli farmakognoosiadotsent Ain Raal.
Filmi on valitud kolmkümmend kolm Eestimaa taime nii aegade hämaruses kui tänapäeval tuntud ravimtaimete hulgast. See on retk tuntud ja tundmatusse loodusesse. Filmis ei õpetata ravimtaimi kasutama. Selleks on küllalt tarku ja nutikaid käepäraseid raamatuid. Meie film esitab taimi loomulikus keskkonnas nende elu tähtsamail etappidel: kui ilmuvad pungad ja õied, tekib viljaalge, valmib vili. Nii toimib film elava taimemäärajana. Tutvustame taimeriigi ja muude loomsete eluvormide seotust, aitame mõista selle seotuse ja vastastikuse sõltuvuse mõju elu kui terviku olemasolule.
Loodame oma filmiga äratada vaatajas uudishimu ja huvi võtmaks ette iseseisvaid avastusretki taimede imetabasesse maailma, leidmaks teed tagasi algusesse, unustatud vana juurde, iseendasse.

62 min 16x9 värv HDV 1080i50 stereo

Stsenarist ja režissöör: Rein Maran
Operaatorid: Rein Maran, Tõnu Talpsep
Kommentaator: Ain Raal, Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi farmakognoosiadotsent, Ph.D
Muusika: Aleksander Sünter, Mikk Sarv, Tuule Kann
Toimetaja ja monteerija: Margit Maran
Montaaži järeltöötlus: Avo Kokmann
Heli järeltöötlus: Tiina Andreas (Film Audio)
Produtsent: Rein Maran

GAVIAFILM 2010