PEETRIKE LAANETAGUSEL (tööpealkirjaga „Elukosmos), 53 minUUS FILM - "HIITE LUMMUSES"ÜHEKSAVÄGISED (2010)PÕDRA KUNINGRIIK (2007)EESTI KOTKA-AABITS (2005)SUNDASUNIK (2004)PESUPÄEV ehk VÄIKE LINNUAABITS (2002)TERRA SILVESTRIS (2002)ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Üheksavägised (2010)

PÕDRA KUNINGRIIK (2007)

EESTI KOTKA-AABITS (2005)

SUNDASUNIK (2004)

Pesupäev ehk väike linnuaabits (2002)

TERRA SILVESTRIS (2002)

ÖÖBIKU SALADUS (2000)

PEETRIKE LAANETAGUSEL, 53 min

See kogupere film on lugu väikese inimese looduse avastamise retkedest ja ümbritseva elurikkuse esmastest märkamistest. Peetrike on vaatajale justkui teejuht elust pulbitseva keskkonna juurde  ̶  kõige avaramast ja üldisemast vaatest kuni kõige peenemate detailideni, kõige suurematest olevustest kõige väiksemateni. Vaataja leiab end tema silme läbi avastamas kõikvõimalikke imelisi olendeid rohurinde tasandil, taimedel, põõsastel ja taevaavarusse sirutuvatel puudel esmaavastuse üllatuse ja rõõmuga. 

See film ei ole filmitegijate fantaasia vili, vaid tugineb väikeste inimesehakatiste käitumise jälgimisele looduslikus keskkonnas. Iga poisipõnn või tüdrukutirts võib ise avastada oma „Laanetaguse“ siinsamas Eestimaal igas maa- või suvekodus, asulas, väikelinnas, pargis  ̶  igal pool, kus lapike rohelust veel alles jäänud on.

Stsenarist, režissöör ja operaator:   Rein Maran
Operaator:   Tõnu Talpsep
Helioperaator:   Arbo Maran
Helilooja: Pärt Uusberg
Konsultandid: Urmas Tartes,  Eerik  Leibak, Mart Meriste,  Riina Põhjala, Veljo Runnel
Toimetaja: Margit Maran
Montaaži järeltöötlus: Avo Kokmann (Datavision
Heli järeltöötlus: Tiina Andreas (Film Audio)
Graafiline kujundus: Martin ja Marje Eelmaa (Tuumik Stuudio)
Produtsent: Rein Maran

© GAVIAFILM 2018

Filmis nähtu võib tekitada noores vaatajas küsimusi. Vastuseid päritakse enamasti vanemailt, vanavanemailt, õpetajatelt. Neile oleme asjakohaste selgituste leidmiseks teinud väikese abivahendi. Selleks esitame allpool filmist pärit kaadrikud peamiste olevustega, kellega Peetrike Laanetagusel kohtub. Igal pildil on kirjas kuuekohaline arv, mis näitab täpselt, kust see pärit on. Näiteks 08:25:15 selgitab, et pilt on pärit filmi algusest 08 minuti 25 sekundi ja 15 kaadriku kaugusel.  Koodile järgneb pildil oleva olevuse eesti- ja ladinakeelne nimetus. See võimaldab kujutatu kohta internetist, kirjandusest,  vastavasuunalistest andmebaasidest lisainformatsiooni  leida.